SEPTEMBER 2018

ŠPORT ZA SPROSTITEV – ODBOJKA NA MIVKI

Kot vsako leto smo se tudi letos  v mesecu septembru 2018 udeležili prijateljskega turnirja v odbojki na mivki. Odvijal se je na peščenih igriščih Sv. Katarine. Turnirja so se udeležile naslednje šole: OŠ Koper, OŠ Gračišče, OŠ Anton Ukmar, OŠ Šmarje in naša šola. Učenci so igrali po sistemu Bergerjeve lestvice po 10 minut. Sodili so si sami.

DRŽAVNO PRVENSTVO V PLAVANJU

Državno prvenstvo osnovnih in srednjih šol v plavanju je bilo v petek, 14. septembra 2018, na Kopališču Ilirija v Ljubljani. Tekmovanja so se udeležili naslednji učenci: MATIC TURK (9.r), PAVLINA RIBAŠ (8.r).  Vse kategorije se ločijo na kategorizirane in nekategorizirane tekmovalce. Med kategorizirane tekmovalce oz. tekmovalke spadajo vsi, ki so nastopali na uradnih plavalnih tekmovanjih. Tekmovanje poteka po sistemu izpadanja, plava se 50 m prosto. V vsaki skupini plava 8 tekmovalcev, naprej se uvrstijo 4 najboljši. Matic je v vodo skočil kar 4 krat in si na koncu  priplaval BRONASTO KOLAJNO z rezultatom 28,92. Med dekleti je nastopila Pavlina Ribaš, ki je žal zaključila po plavanju v predtekmovanju.

ŠPORTNI DAN 9. RAZRED – AKCIJA »OČISTIMO SLOVENIJO 2018«

Učenci OŠ Ivana Babiča-Jagra Marezige smo se v mesecu septembru udeležili akcije »Očistimo Slovenijo«. Pod okriljem učiteljic Brigite Strle in Lisan Vežnaver Hrvatin  smo z učenci 9. razreda odpravili po Poti za srce do Vanganela in nazaj. Nabrali smo kar nekaj odpadkov od plastike, stekla, papirja…

OKTOBER 2018

ŠPORTNI DAN – POHOD NA VREMŠČICO

V začetku oktobra 2018 smo z učenci 7. in 8. razreda povzpeli na Vremščico. Hojo smo pričeli iz Senožeč, nadaljevali skozi gozd in vsi uspešno prispeli na vrh, ki meri 1027 m. Spremljalo nas je sončno vreme.

ŠPORTNI DAN – PREVERJANJE ZNANJA PLAVANJA

Učenci 6. razreda se vsako leto preverijo v znanju plavanja.  Letos se je izvajalo v bazenu Aquapark v Žusterni. Naloga za osvojitev bronastega delfina je preplavati 50 m z vajo varnosti, kar pomeni v drugi polovici razdalje preiti za nekaj sekund iz prsnega v hrbtni položaj. Za osvojitev srebrnega delfina pa je bilo potrebno opraviti kar 3 naloge: 10 minutno neprekinjeno plavanje, pravilna tehnika plavanje v prsnem, hrbtnem ali prostem slogu in plavanje v majici na razdalji 15 m. Od 23 učencev je 21 osvojilo BRONASTI DELFIN, 2 učenki pa SREBRNI DELFIN.

NOVEMBER 2018

TEKMOVANJE V  AKROBATIKI

Polfinalno tekmovanje v akrobatiki za osnovne šole je bilo  v PONEDELJEK, 26. 11. 2018, na OŠ Dušana Bordona Semedela – Koper. Našo šolo so zastopale naslednje učenke: MAŠA VESNAVER, NINA DOMJO, EVA SAVNIK, ANA SAVNIK, ŽIVA VESNAVER, SARA REJA. Ekipno so se uvrstile na 9. mesto.

Mentor: Brigita Strle

DECEMBER 2018

ŠPORT ZA SPROSTITEV – NOVOLETNI ODBOJKARSKI TURNIR

Tudi letos smo se v mesecu decembru udeležili  turnirja v odbojki. Poimenovali smo ga «Novoletni turnir«.  Odvijal se je telovadnici OŠ Koper, kjer so hkrati potekale tri tekme naenkrat. Učenci so igrali po sistemu Bergerjeve lestvice po 7 minut in si sodili sami.

ŠPORT ZA SPROSTITEV – OGLED ODBOJKARSKE TEKME

V dvorani Bonifika smo si ogledali odbojkarsko tekmo 1. DOL žensk med ekipama LUKA KOPER: ANKARAN HRVATINI. Tekma je bila zelo izenačena. Zaključila se je v 5. setu z zmago ekipe Luke Koper.

POKAL DEDEK MRAZ

Gimnastično društvo Koper je v decembru priredilo tekmovanje Pokal dedka Mraza 2018. na tekmovanju so nastopile tudi učenke naše šole: ANA SAVNIK, EVA SAVNIK, NINA DOMJO, ŽIVA VEZNAVER.

1. mesto EKIPNO OŠ MAREZIGE                                                  (1.nivo)
  1. mesto MAŠA VEZNAVER,   3. mesto EVA SAVNIK            (do 8 let)
  2. mesto ANA SAVNIK                                                                      (nad 8 let)

Pripravila: Brigita Strle

FEBRUAR 2019

TEKMOVANJE V SKOKIH NA MALI PROŽNI PONJAVI

Polfinalna tekmovanja v skokih z male prožne ponjave so se odvijala od 20. februarja do 6. marca 2019. Osnovne šole na različnih področjih so bile razdeljene v štiri polfinalne skupine. Polfinalno tekmovanje v športna gimnastiki-skoki na mali prožni ponjavi se je odvijalo na OŠ Anton Ukmar. Našo šolo so zastopale naslednje učenke: 8.r – SARA REJA, ZALA MARIJA GREGORIČ, LEA KOŽELJ, 7. r – KAJA ROŽIČ, NIKA ČOK, 6.r – ŽIVA VESNAVER. Ekipno (Sara, Zala, Lea, Kaja, Nika) so si dekleta priborile 5. mesto. Med posameznicami  v kategoriji mlajših deklic je ŽIVA VESNAVER  dosegla 20.  mesto med 71. nastopajočimi.

ŠPORTNI DAN NA KRVAVCU

V mesecu februarju smo v okviru športnega dne z učenci 8. in 9. razreda sankali na Krvavcu. V okviru programa »Aktivno doživetje za nesmučarje«, ki ga ponujajo, smo se sankali/tubali na urejenem sankaškem poligonu. Na vrh smo se odpeljali s kabinsko žičnico, od koder smo peš odšli do poligona. Vmes smo se okrepili s čajem. Imeli smo krasen sončen dan.

MAREC 2019

NARAVOSLOVNI DAN DIMNICE ZA UČENCE 9. R

V  marcu 2019 smo obiskali jamo Dimnice. Vodil nas je Franc Malečkar. Učenci  so izpolnjevali učne liste. V jami smo imeli čelade in svetilke.

Pripravila: Brigita Strle