Tudi v letošnjem šolskem letu smo se z učenci 2. a razreda odločili, da bomo sodelovali v nagradnem natečaju EKO PAKET 2018/19. Za sodelovanje smo se odločili, ker kot eko šola damo velik poudarek na ločevanje odpadkov in ponovno uporabo le-teh.

Učenci in starši so pridno zbirali KEMS embalažo. Pogovarjali smo se tudi o ravnanju s KEMS in si ogledali različne video posnetke. Glede na razpisano temo, smo se odločili, da bomo dali domišljiji prosto pot. Odločili smo se, da izdelamo domišljijsko vesoljsko plovilo iz odpadne embalaže. Ko smo imeli dovolj embalaže, smo pri likovni umetnosti pričeli z delom. Najprej smo embalažo kaširali (polepili s servietami in premazali z mekolom in vodo). Naslednji dan smo embalažo prebarvali s tempera barvo. Učenci so bili soglasni, da bo naše vesoljsko plovilo sivo in rdeče. Nato sem ustvarjanje prepustila učencem.

Zlagali so embalaže eno na drugo in nastajalo je vedno večje vesoljsko plovilo. Embalaže smo zlepili z vročim lepilom. Nato so ugotovili, da bi lahko uporabili srebrno stran kems embalaže za razne dodatke na plovilu. Ustvarili so rakete, raketno orožje, krila…ipd. Uporabili smo tudi zamaške od embalaže. Ideje so kar deževale. Izdelek je res plod otroške domišljije ob usmerjanju učiteljice.

Poleg plovila smo izdelali tudi koš za kems embalažo. Kartonasto škatlo smo ovili s srebrno stranjo kems embalaže. Iz embalaže (tiskane strani) smo izrezali črke in ustvarili napis: KOŠ ZA KEMS EMBALAŽO. Ker pa vsi še ne vedo kaj to je kems embalaža, smo na vsako stran škatlo prilepili po eno embalažo.

Vloženega je bilo kar veliko truda in veliko ur dela, učenci pa so bili veseli, da je pred njihovimi očmi nastajalo kreativno vesoljsko plovilo. Nastajanje plovila smo povezali s kreativnim pisanjem pri slovenščini. Začele so nastajati zgodbe in pesmi. Ena izmed pesmi, ki jo je napisala učenka, Neža Jogan:

VESOLJSKO PLOVILO

Kems embalažo smo prinesli,
hitro iz vrečke smo jo stresli.
Vzeli smo čopiče, začeli smo barvati,
kmalu za tem pa tudi ustvarjati.
Vesoljsko plovilo smo naredili,
v domišljijo smo se spustili.

Učenci so bili veseli, saj je bil trud poplačan s pogledom na vesoljsko plovilo. Pri delu so bili učenci zelo motivirani in ustvarjalni. Vesoljsko plovilo smo razstavili na v šolsko avlo.

Mentorica in razredničarka 2.a razreda,
SILVIJA KOZLOVIČ